"Fără Dumnezeu nu există scop,valoare sau sens în lume"
Conținutul acestui blog este protejat de legea autorului.
Pentru cei care au ajuns aici le spun "Bine ați venit"pentru cei care pleacă "Să fiți binecuvântați”
Solicitați un link
Facebook
X
Pinterest
E-mail
Alte aplicații
amintiri din copilărie lampa din chiler a bunicii
HAIKU Elena Buldum
Solicitați un link
Facebook
X
Pinterest
E-mail
Alte aplicații
Postări populare de pe acest blog
Cugetare Elena Buldum În lumina Lunii clare; Răspicate sensuri are Gândurile-s lămurite Cerul meu ițe-ncălcite. Nebulos de tulburate Când neclare-s alterate Le îndemn cu vorbe bune Mă frământ ce,au a spune? O,idee-n cugetare! Au sau nu o îndrumare Conștiente și precise Le disting când nu sunt scrise?
Răsări-voi... Elena Buldum Cât lumea și cât pământul Drag mi-ai fost, îmi fuge gândul, Se rotește când e lună Răsucită să ne spună. Cât e lumea și pământul, Dor a fost dar a trecut Cu timpul ce-a fugit cu gândul, Cum a fost orice-nceput. Cât e lumea și pământul Ai lucit, Luceafăr mie, Eu Steluța ce cu gândul Răsări-voi, duioșie.
Anotimpuri Elena Buldum vol Cu Patria în suflet A început de ieri afară, Iarna ca să nu mai plângă Iar lacrimile-i iară, Se topesc, se duc în urmă. S-o lăsăm în urma tristă...